Jak Ejlat? No To Morze! Sam Sprawdź!

Atrakcje Morskie, Wodne Parki Rozrywki, Nurkowanie W Ejlacie

Wybrzeże Ejlatu na Morzu Czerwonym w Izraelu sprawiło, że Ejlat stał się najbardziej popularnym miejscem dla osób zwiedzających na całym świecie. Dostęp do Morza jest na długości 12 km. Jak powiedział Jacques-Yves Cousteau, człowiek, który wiedział chyba wszystko o morzach: „Morze Czerwone jest najpiękniejsze na świecie”. Setki tysięcy turystów, każdego roku przyjeżdżają do Ejlat, podziwiać piękno rafy koralowej i jej morskich niepowtarzalnych mieszkańców. W Morzu Czerwonym występuje około tysiąc gatunków ryb, w tym unikalne, rośnie tu nadal około 150 gatunków koralowców. Wzdłuż brzegu rozciągają się wielobarwne rafy koralowe. Blisko nich jest niezliczona ilość ryb o niesamowicie jasnych kolorach i dziwacznych formach. Uważa się, że nie ma bardziej sprzyjających warunków do nurkowania na półkuli północnej niż w Ejlacie. Za pomocą, zwykłej maski ​​pływackiej, dostępnej w każdym sklepie możesz obejrzeć interesującą Cię rafę koralową.

Przede wszystkim nie należy zapominać, że rafy stanęły w obliczu nowego zagrożenia – atrakcyjności turystycznej, ludzie często zabierają jej kawałek dla siebie na pamiątkę. Powinniśmy pamiętać o przyszłych pokoleniach i pochopnie nie niszczyć koralowców. Co roku, rafa umiera w katastrofalnym tempie i to głównie ze względu na nieostrożnych turystów. Rafa koralowa jest również bardzo zagrożona w skutek zmian klimatycznych.

Więc - jeśli zdecydujesz się nurkować z fajką czy akwalungiem, bądź na kąpiel w gorącym kurorcie Ejlat lub po prostu poczuć powiew morskiego powietrza, tym mniej mamy listę plaż w kolejności, w jakiej są one położone na wybrzeżu, począwszy od granicy z Egiptem Plaża „księżniczka” - najbardziej wysuniętej na południe a kończąc na plaży Hof Mifratz a-Shemesh, która graniczy z Jordanem.

Wszystkie wybrzeża Morza Czerwonego w Zatoce Ejlat zajmują tylko około 12 km długości. W części południowej - od hotelu na plaży „Księżniczki Ejlatu” do plaży Kisuski Sport (HOW w języku hebrajskim znaczy plaża), wzdłuż której, są rafy, a brzeg jest przeważnie skalisty. Aby nurkować, musisz udać się na jedną z tych plaż na północnym brzegu, który znajduje się na terenie miasta. W tej części są plaże i hotele, plaże nawiasem mówiąc są otwarte i bezpłatne dla turystów, ale jeśli chcesz odpocząć bardziej komfortowo, można wynająć leżak za bardzo rozsądną cenę - NIS 15 - 20, i użytkować go do „zamknięcia” plaży, czyli do godz. 17.00, po czym zostanie uprzejmie odebrany przez pracownika plaży ale wtedy można dalej leżeć na ręczniku na piasku, ponieważ plaże w tej części wybrzeża są piaszczyste. Znajdziesz tutaj wiele restauracji i hoteli, z czego nasze miasto słynie.

A więc – wszystkie atrakcje są zawsze na plaży. Najważniejsze to nie śmiecić. Zadbaj o naturę - swoją matkę!

Дайвинг и погружения в Эйлате

Дайвинг и погружения в Эйлате (19)

Дайвинг для всех с профессиональными инструкторами
Яхты и морские круизы

Яхты и морские круизы (30)

Частные, VIP и групповые круизы по Красному морю
Морские заповедники

Морские заповедники (2)

Океанариум и дельфинарий в Эйлате